Матеріали для будівництва ставка

При створенні штучного водоймища використовуються матеріали різні за технологією установки (укладання), терміну служби та подальшої експлуатації. На сьогоднішній день основні будівельні матеріали для будівництва ставка це – залізобетон, гнучкі гідроізоляційні покриття, готові жорсткі форми.

Залізобетон

Матеріали для будівництва ставкаБетоннайдорожчий, але і самий надійний варіант пристрою ставка. Плюси бетону : міцність і надійність, свобода формоутворення, несприйнятливість до атак гризунів і коріння рослин . Мінуси ставка з бетону – цінова характеристика і трудомісткість процесу, що вимагає певного рівня кваліфікації будівельників. При проведенні бетонних робіт необхідно суворе дотримання технологіїзварювання арматури, монтаж опалубки. Звичайний бетон вимагає гідроізоляції, як внутрішньої, так і зовнішньої (для захисту від впливу грунтових вод).

Готові форми

Матеріали для будівництва ставкаГотові форми з поліетилену використовуються для створення декоративних ставків невеликого обсягу(130 — 900 л) і розміру. Такі жорсткі форми легко встановлюються, вони стійкі до впливу ультрафіолетових променів і мінусових температур. Термін експлуатації таких форм — не менше 10 років. Форми зі склопластику призначаються для створення водойм з великим обсягом (від 350 до 1200 л). Вони володіють тими ж фізичними характеристиками і простотою установки, що і форми з поліетилену, хоча термін служби таких готових форм — до 30 років і, на відміну від пластикових форм, склопластикова піддається ремонтним роботам. У таких формах передбачають тераси для розміщення прибережних рослин.

Гнучкі матеріали

Гнучкі ізоляційні матеріали на даний момент є одним з найкращих матеріалів для будівництва штучних водойм. Вони використовуються для створення ставків практично будь-якого розміру і будь-якої форми. Плівкові покриття досить технологічні і зручні під час перевезення. На сьогоднішній час в основному використовуються полівінілхлоридна плівка (плівка ПВХ) і бутилкаучукова гума(EPDM) . На ринку України представлений асортимент плівки ПВХ товщиною Матеріали для будівництва ставкавід 0.5 мм до 1.5 мм. з шириною рулону 2,4,6,8 метра. Термін служби плівки ПВХ – не менше 10 років. Для створення декоративних водойм зазвичай використовується плівка чорного кольору . Цей колір не виділяється на тлі природних фарб, при цьому створює відчуття глибини водойми. Плівки ПВХ інших, більш яскравих кольорів вносять колірну дисгармонію на земельній ділянці і зводять нанівець бажання замовника досягти природності такого ставка. До того ж на стінках і на дні буде помітна будь-яка похибка. Бутилкаучукова гума (EPDM) принципово має ті ж властивості і достоїнства, що і ПВХ, але вона значно надійніше і міцніше. Чудово підходить для створення штучних водойм великого розміру, зі змінною глибиною і на кам’янистих ділянках. Термін експлуатації бутилкаучукової гуми — 10-30 років (залежить від виробника та умов експлуатації), її можна клеїти і ремонтувати за допомогою спеціальних клейових складів і стрічок.

Всі ці матеріали для будівництва ставка (штучного водоймища) можна замовити і купити в компанії Біокор. Наші фахівці допоможуть Вам не тільки підібрати і прорахувати кількість матеріалу, необхідного для вашого водоймища, але і безпосередньо виконати сам монтаж плівки або готової чаші.