Лазні

Лазні 1Для нашого співвітчизника лазня це не тільки місце де проводяться гігієнічні процедури, це особлива атмосфера, яка сприяє повному очищенню тіла і душі. Ще наші предки помітили, що нагріта вода в поєднанні з високою температурою повітря, творить чудеса з людським тілом і психікою. У кожного народу історично з’являлися свої різновиди бань: російська парилка, японська офуро, фінська сауна, турецький хамам і ін. На сьогоднішній день багато людей хотіли б побудувати лазню у себе на ділянці, на дачі або в квартирі.

У чому ж принципова відмінність російської лазні від інших? Це в першу чергу температурно – вологісний режим. Температура в російській лазні коливається в межах 80-100 градусів тепла, при відносній вологості повітря в приміщенні близько 60%. Відносно до фінської сауни, російська лазня відрізняється наявністю великої кількості «легкої» пари, що виникає при попаданні води на розжарені камені печі.

Класичний варіант російської лазні – дерев’яний зруб з колод. Але так, як дерево – матеріал, що вимагає постійного догляду, більшого поширення зараз отримали варіанти будівництва лазні з частковим використанням дерева. Обов’язковою умовою для будівництва російської лазні є обробка деревом самого парильного приміщення.

Фахівці компанії «Біокор» використовують у своїй роботі для обробки лазні вагонку таких порід дерев: фінська ялина, канадський кедр, скандинавська сосна, липа, африканський кедр, осика. Вся вагонка проходить спеціальну обробку і на протязі декількох років витримується в приміщеннях зі спеціальним температурно – вологісним режимом. Можна, звичайно, взяти і більш дешеву вагонку вітчизняного виробництва, але це може призвести до того, що через кілька місяців користування лазнею вона вийде з ладу, і потрібно буде її замінити.

Для обробки полків лазні ми намагаємося використовувати деревину з низьким коефіцієнтом теплопровідності, наприклад, абаш. Це дерево називають ще африканським дубом за потужну будову і висоту. Завдяки тому, що крона дерева починається на досить великій висоті, воно практично позбавлене сучків, що також позитивно позначається на його декоративно – естетичних характеристиках. При намоканні немає ефекту ковзання. Крім того, сама деревина абаша приймає температуру людського тіла.

Серцем лазні, безсумнівно, вважають піч. Раніше використовувалися тільки дров’яні печі, але з розвитком сучасних технологій успішно використовуються і електричні печі (особливу популярність набирають електрокам’янки з вбудованим парогенератором).

Дров’яні печі бувають з топкою з технічного приміщення (розташованого поруч з самим приміщенням парилки), або ж з топкою з приміщення парилки. При підборі печі для лазні є велика кількість нюансів, основний з яких – правильно розрахувати потужність печі. Фахівці нашої компанії допоможуть Вам правильно підібрати не тільки піч для лазні, а й професійно проведуть всі будівельні роботи, аж до будівництва лазні «під ключ».

Лазні 2