Освітлення в басейні

Освітлення в басейні

Галогенові прожектора в басейні

Однією з цікавих особливостей води є її підвищена світловідбиваюча здатність, тобто падаючий від зовнішнього освітлення приміщення басейну світло практично повністю відбивається від водного дзеркала, приховуючи від очей красу внутрішнього оздоблення чаші, прозорість води і елементів конструкції сходів і інших закладних елементів. А от світло, що виходить з-під води, навпаки, без всяких перешкод попадає в приміщення. Саме тому освітлення басейну необхідно встановлювати під водою.


Сьогоднішній ринок пропонує безліч технологій щодо реалізації підводного освітлення, як ультрасучасних, так і традиційних. Одне з найпоширеніших рішень – підводні прожектори, вбудовані в стіни ( а іноді і в дно) басейну.

Підводні галогенові світильники виготовляються як з спеціального пластику, так і з нержавіючої сталі або бронзи. Вони можуть монтуватися як в бетонні (мозаїчні або плівкові ), так і в скловолоконні чаші басейнів. Конструктивно підводні прожектори бувають вбудованими і накладними, потужністю від 50 до 300 Вт. Живлення елементів освітлення здійснюється за допомогою спеціального понижуючого трансформатора та кабелями з високим рівнем гідроізоляції. Розрахунок кількості світильників, як правило, відбувається з розрахунку 25 Вт на 1 м2 водної поверхні. Варто також відзначити, що підводні галагеновые прожектора працюють тільки у воді, при її відсутності включення більш ніж на 5 секунд заборонено.

 

Освітлення в басейні 1

Світлодіодний прожектор

Ще одним різновидом підводних прожекторів є світлодіодні . Якщо у Вас є бажання, щоб Ваш басейн був не просто підсвічений в темний час доби, а мова йшла про інтригуючу і захоплюючу гру світла, яка здатна здивувати присутніх, створюючи гарний настрій, то при освітленні плавального басейну краще звернути свою увагу на світлодіодні прожектори. Світлодіодні світильники за своїм зовнішнім виглядом практично аналогічні галогеновим. Відрізняються вони наявністю в корпусі світлодіодного прожектора яскравих світлодіодів, досить економічних – споживана потужність всього близько 60Вт, при яскравості, аналогічній 300Вт галогеновим прожекторах.

При самостійному монтажі ламп пам’ятайте, вода і електрика – речі досить складні до поєднання. Щоб уникнути появи проблем у перспективі і отримати максимально довгий з експлуатації, функціональний і безпечний для життя і здоров’я результат, ілюмінація повинна володіти високим ступенем внутрішньої ізоляції від вологи, механічних пошкоджень і впливів пилу. Подібні технічні параметри заявлені в паспорті, інструкції та іншої документації, що додається до обладнання.

Освітлення в басейні -2

Підводне освітлення бассейну