Нагрів води в басейні

Для того, щоб людина отримувала від водних процедур у басейні задоволення і насолоду, вода в ньому повинна бути не тільки чистою і прозорою, але і теплою. При порівняно однаковій температурі навколишнього повітря та води охолодження при купанні відбувається приблизно в 15 – 20 разів швидше, ніж на повітрі. Тому в басейнах температури води близько 24 – 28 град цілком достатньо, хоча зустрічаються любителі і гарячішої.

Нагрів

Електронагрівач

Нагрів води в басейні -1

Теплообмінник

Максимальна кількість енергії для нагріву води у вашому басейні необхідна відразу після його заповнення. Після досягнення заданої температури, подальші великі витрати тепла припиняться і будуть обумовлені тільки тепло втратами води. До них можна віднести:

– природне пересування повітря, коли температура води вище температури

навколишнього середовища;
– додавання свіжої води в басейн;
– коефіцієнт теплоізоляції самої чаші;
– відвідуваність і кількість купальників.

Нагрів води в басейні -3

Електронагрівач в сезонному басейні

Всі вищеперелічені моменти впливають на розрахунок потужності нагрівача і є скоріше питаннями для економії енергії, а також служать для мінімізації витрат на експлуатацію басейну.

Головними ж критеріями для розрахунку потужності обладнання для нагріву є такі фактори як:
– місце розташування чаші;
– заглубленность в грунт;
– обєм води басейну;
– максимально можлива температура теплоносія і кінцева необхідна температура води.

Нагрів води в басейні -2

Тепловий насос

До основних і найбільш поширених способів нагріву води в чаші басейну відносять теплообмінники, що підключаються безпосередньо до котла і проточні електронагрівачі. Нагрівання води в басейні електронагрівачем найбільш популярний спосіб в Україні. Ціна такої установки є невисокою порівняно з іншими пристроями. Нагрівач легко монтується, не займає багато місця. Останнім часом для обігріву води в басейні все частіше стали використовувати теплові насоси. При досить витратних разових капіталовкладеннях теплові насоси дають досить відчутну економію згодом.

Про всі плюси і мінуси цих типів нагрівачів Вам із задоволенням розкажуть фахівці компанії «БІОКОР», допоможуть правильно підібрати потужність і виробника обладнання.

Електрика здатна забезпечити швидкий нагрів води, але потужність, яку енергетики виділяють для індивідуальних користувачів, обмежена. Ще один нюанс – необхідність в трифазному живленні для водонагрівачів потужністю від 6 кВт. Тому електричний нагрів часто замінюють або комбінують з водяним.