Плавальні ставки

Плавальний ставок 1Плавальний ставок (природний басейн) являє собою штучного типу водойму, яка перш за все призначена для купання. В основу функціонування такої водойми закладений принцип використання рідкісних властивостей рослин і мікроорганізмів для утворення чистої, прозорої води. Якщо в класичних басейнах для підтримки мікробіологічного балансу води застосовуються спеціальні хімічні засоби, то в біоставках вода очищується природним чином. Екологічну рівновагу і баланс забезпечують мікроорганізми, рослини і спеціальні фільтри, які усувають надлишок поживних речовин в ставку.

Плавальний ставок зовні дуже схожий на природну водойму. Такий же пологий,вимощений галькою або гравієм, спуск у воду, наявність великої кількості рослин і навіть рибок. Головною ж відмінністю є зональність такої водойми — одна його частина призначена для плавання, друга ж , так звана зона регенерації води, де вода очищається і відновлюється. Циркуляція води здійснюється за допомогою спеціальних насосів, які встановлюються в приямку не доступному для сторонніх очей на тлі загального ландшафту ділянки.

Плавальний ставок 2Регенераційна зона (біоплато) являє собою невеличку заплаву, засаджену водними рослинами. Через це біоплато циркулює вода. Використання рослин у системах фільтрації вважається найбільш ефективним і відносно недорогим способом очищення. Рослини служать для насичення води киснем, фільтрації, розкладання мінеральних і органічних сполук, поглинання шкідливих речовин. В житті ставу вони грають роль біофільтрів при очищенні води від забруднень, пов’язують азотні і фосфорні сполуки, кальцій, магній, затримують і акумулюють зважені органічні частинки.

В залежності від розміру біоплато, співвідношення його  площи з зоною басейну, плавальний ставок може додатково комплектуватися і звичайним басейновим обладнанням для механічної очистки води.

Вода у Вашому ставку буде постійно чистою й безпечною, виключно за умови повної рівноваги усіх фізичних, хімічних і біологічних чинників, що визначають баланс в природних водоймах. Правильно і технічно грамотно побудований плавальний ставок перетворюється на саморегулюючу екосистему, завдяки чому він не вимагає складного і дорогого догляду в процесі експлуатації.

Плавальний ставок 3